توافقنامه

خدماتی که در این وب سایت به شما ارائه می شود از سوی شرکت نرم افزاری سماسامانه با مسئولیت محدود ایجاد و ارائه شده است. در صورت عدم توافق با شرایط زیر شما نباید از خدمات سایت استفاده کنید.

ماده 1- طرفین توافق نامه

این توافق نامه فی مابین شرکت نرم افزاری سماسامانه به شماره ثبت 222912 که از این پس سما نامیده میشود از یک طرف و کاربران اینترنتی سما اعم از دانشجویان، استادان، دانش آموزان، معلمان، کارشناسان دانشگاه ها و مراکز آموزشی، کارشناسان آموزشگاهها، کارشناسان مدارس، دانشپذیران، مدرسان و یا نمایندگان آنها و یا هر کاربری که از خدمات سایت استفاده می کند از طرف دیگر منعقد می‏شود. تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار سماسامانه قرار دارد.

ماده 2- موضوع توافق نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ارائه خدمات پیامکی به کاربران سما بطور عام و استفاده از خدمات ارائه شده توسط سما از سوی کاربران.

ماده 3- مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

ماده 4- شرایط توافق نامه

4-1 شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، همه دانشجویان و دانشپذیرانی که دانشگاه، موسسه آموزش عالی یا مرکز آموزشی آنها از خدمات سما استفاده می کند می‌توانند به عضویت سایت درآمده و از خدمات آن در مقام کاربر استفاده نمایند.

اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند، یا دانشگاهها، موسسات آموزش عالی، مراکز آموزشی، مدارس و آموزشگاههایی که از سازمانهای مربوطه ی خود مجوز رسمی دریافت کرده اند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.

4-2- تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت در "سایت " رایگان است .جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر میبایست هنگام ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت تمامی امور انجام شده توسط وی در سایت ، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات سایت نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده ، به معنای تجاوز به حقوق سما بوده که قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. سما از اعضاء خود میخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس Samasms.ir میباشد، وارد نمایند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس Samasms.ir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد. کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم تعهد، سایت در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت. درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندهای حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتیکه نتواند هویت خود را اثبات نماید سایت این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی جزیی و یا کلی کاربر مربوطه ، جلوگیری نماید. در هنگام انتخاب نام کاربری نباید از اسامی خاص یا مارکهای تجاری استفاده شود. با انتخاب هر گونه نام کاربری که با شئونات اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور مغایر باشد، سایت مجاز خواهد بود تا نسبت به ابطال آن اقدام نموده و کاربر حق هیچگونه اعتراض نخواهد داشت.

تبصره 1- کاربر حق فروش، انتقال و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره 2- سایت مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کاربر ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

4-3- اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی که شما برای استفاده از خدمات سایت، ثبت نام می نمایید، اطلاعات تماس شامل نام ، نشانی و شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی ، آدرس محل سکونت و اطلاعات آموزشی و تحصیلی خود را در اختیار ما قرار می دهید. تا زمانی که شما مشتری ما باقی بمانید، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند.

تبصره 3- کاربران سایت باید در صورتی که اطلاعاتش تغییر کرد اطلاعاتش را در سایت را بروز رسانی کند، مشکلات و مسائلی که به دلیل کوتاهی کاربر در این زمینه رخ می دهد بر عهده خود وی می باشد.

تبصره 4- اگر اطلاعات کاربر به هر دلیل تغییر نماید، در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نموده در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سایت نخواهد بود. این اطلاعات در صفحه "ویرایش پروفایل" در قسمت ویرایش اطلاعات قابل دسترس میباشد .

تبصره 5- سما اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود .

4-4- امنیت اطلاعات كاربران

حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای سایت بسیار دارای اهمیت است. سما تمامی تلاش خود برای حفاظت از اطلاعات کاربران را انجام می دهد.

4-5- لغو عضویت

كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به فرم "ارسال تیکت"، درخواست لغو عضویت در سایت را بدهد. سما حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، هیچ وجهی به کاربر بازگردانده نمی شود.

تبصره 6- در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنما اعلام می دارد.

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، سما مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه نفوذ، تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، یا حتا تلاش برای انجام این موارد عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .

4-6- ارتباط میان کاربران با یکدیگر و سایت

ارتباط با کلیه بخشهای سایت از طریق "ارسال تیکت" که لینک آن در صفحه داشبورد سایت موجود است برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.

تبصره 8- بر اساس این توافق نامه كاربر قبول می نماید تمامی اخطارها ، تذکرات و مکاتبات مربوطه، مندرج در سایت و یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی درج‌شده هنگام تکمیل درخواست عضویت، به رویت وی می‏رسد. در این صورت 24 ساعت پس از درج اخطار بر روی سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی ، اخطار، ابلاغ شده تلقی شده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می شود. اگر كاربر پس از گذشت این مدت از ادامه‌ ارتباط الکترونیکی با سما منصرف شود، سایت مجاز خواهد بود که کلیه حقوق کاربری وی را محدود و یا معلق نماید.

تبصره 9- اگر علیرغم تلاش شبانه روزی سما برای فعال بودن سایت، در بعضی از موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی 24 ساعته کاربر به سایت مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیانها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نداشته و این حق را از خود سلب می نماید.

تبصره 10- در صورت ایجاد امکان ارسال پیام بین کاربران از طریق سایت، طبق این توافق نامه سما تمامی پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایتها، توهین و تمسخر و یا سایر مطالب مخالف با قوانین جمهوری اسلامی باشد را حذف و یا ویرایش می نماید.

تبصره 11- چنانچه هرگونه پیام شامل توهین، تمسخر و اطلاعات تماس، و یا سایر مطالب مخالف با قوانین جمهوری اسلامی توسط کاربر دیگری دریافت شود، سایت سما هیچ گونه مسئولیتی در قبال پیام ارسال شده و یا دریافت شده ندارد و تمامی مسوولیت برعهده کاربر ارسال کننده خواهد بود.

4-7- روش پرداخت

کاربران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید خدمات سایت اقدام نمایند.
پس از واریز وجه توسط کاربر، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی یا ارسال ایمیل یا تیکت در سایت این موضوع به کاربر اطلاع داده خواهد شد. کاربر نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 72 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد شود، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام می کند.

تبصره 17- برای جلوگیری از زیان‌ها و خطرات احتمالی، سایت می‌تواند شیوه‌های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی، كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ها، با استفاده از شیوه‌های باقی‌مانده تراکنش را انجام دهد.

4-13- فعالیت‌های ممنوعه

کاربر باید از مطابقت داشتن فعالیتهای خود با قوانین سایت و قوانین جمهوری اسلامی اطمینان حاصل نمایند. در صورت منطبق نبودن آنها با این قوانین ، از انجام هر یک از این امور جلوگیری شده و همچنین ممکن است تغییرات دیگری نظیر ایجاد محدودیت در کاربری کاربر و حتی بسته شدن حساب کاربر خاطی اعمال شود.

تبصره 18- موارد استثناء

مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌های ممنوعه باشند در شمول حمایت‌های سایت قرار نخواهند گرفت.

4-14- تعرفه های خدمات سایت

تعرفه های مربوط به هزینه خدمات در سایت درج گردیده است. این مبالغ هر سه ماه یک بار بازنگری و در صورت نیاز و با صلاح دید سما تغییر خواهند کرد. هزینه های دریافتی غیر قابل بازگشت می باشد.

درصورتی که به دلیل عدم کارایی و خرابی سایت کاربر نتواند در طول دوره زمانی اعتبار خدمات از خدمات سایت استفاده کند سما حساب کاربری شخص را به همان میزان شارژ می کند.

ماده 5- حل اختلافات

کاربر در صورت داشتن شکایت، اختلاف و یا مواجه با بروز مشکلات در امر دریافت خدمات می بایست با مراجعه به بخش پشتیبانی سایت اقدام به ثبت تیکت کند.

ماده 6- اقدامات و اختیارات سایت

سما در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارایه خدمات خود به کاربران مختار است.
همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و تعاملات ممنوعه یا فعالیتهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و سایت، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

  • تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت.
  • اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است.
  • اطلاع به دانشگاه، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی
  • امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی
  • تعقیب و پیگرد قانونی، سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و با اطلاع قبلی به این توافق نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.
  • قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری
  • نقض شرایط استفاده از خدمات اینترنتی سایت
  • اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات سما را نقض کند، سایت می‌تواند از طرق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.

در صورتی که ارائه خدمات به کاربر قطع یا محدود و یا لغو گردد، ، مراتب به وی ابلاغ خواهد شد. در این موارد کاربر می‌تواند تقاضای رفع این محدودیت‏ها را مطرح نماید تصمیم‏گیری نهایی در این خصوص با سما خواهد بود.

اگر به هر دلیلی كاربر به سایت بدهکار باشد (مثلا مشکلات بانکی و غیره)، فورا اقدامات لازم جهت وصول طلب انجام خواهد شد. كاربران موظفند نهایت سعی خود را جهت تسهیل و تسریع این امر به كار بندند. اگر موجودی كاربر کافی نباشد، با کسری موجودی مواجه شده و باید سریعا نسبت به تامین موجودی کافی اقدام نماید. در غیر این صورت سما جهت وصول مطالبات خود، از طرق دیگری که مناسب تشخیص دهد ، اقدام خواهد نمود. اگر نسبت به یک تراکنش شکایتی مطرح شود، سایت می تواند ادامه خدمات را تا حصول نتیجه قطعی به تعویق ‌اندازد.
برای حفط منافع سما و همچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی ،کاربران غیرواقعی، مشکوک و غیر فعال حذف خواهد شد. تشخیص این موارد با سما می باشد.

ماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنه «samasms.ir»، نام «سما »، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، و خدمات درج شده در سایت، متعلق به سما بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‏ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها در مالکیت انحصاری سما بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است. مالکیت و منافع تمام حقوق سایت و مندرجات آن منحصرا متعلق به سما خواهد بود.

ماده 8- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق نامه تمامی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد.

ماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

9-1 شرط عدم مسئولیت

سما و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، سایت و سما از مسئولیت برئ خواهند بود. درصورتی که قطع خدمات به دلیل عامل بیرونی و خارج از کنترل و اختیار سما باشد خسارتی متوجه سما نبوده و سما در این زمینه مسوولیتی ندارد.

9-2 با پذیرش این توافقنامه کاربران قبول می کنند سما و سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

9-3 سایت هیچگونه مسئولیتی در خصوص زیان ها و خسارات احتمالی ناشی از عملکرد شرکت و پرسنل به کاربران نداشته و حداکثر خسارات قابل پرداخت معادل هزینه خدمات ارائه شده به شخص مدعی ، خواهد بود.

9-4 عدم تضمین: سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی نماید.

ماده 10- عدم اسقاط حق

عدم تعقیب یا چشم‌پوشی سایت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادّعای مرور زمان از سوی كاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

ماده 11- اصلاح توافق نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.

ماده 12- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و... و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

این توافق نامه در 12 ماده و 18 تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت کاربر توافق و پذیرش خود را اعلام کرده است ، از آن پس و با پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.